BOERTJIEFEES 2018

‘n REUSE SUKSES!

Dankie aan ieder en elk wat die fees moontlik gemaak het!

Dankie aan al die Borge,

Die publiek wat kom kuier het,

Die uitstallers,

Die gemeenskap,

Die Kunstenaars wat opgetree het,

Die Komitee van die Boertjiefees

 

BOERTJIEFEES PROGRAM 

Donderdag 30 Augustus 2018

  • 07h00 –  Musiek deur Capital Sounds op terrein
  • 07h30 –  Kantoor open vir inskrywings vir Baba en kleuter, Sang en Mnr en Mej. Kompetisies
  • 08h00 –  Voorbereiding van Binne en Buite uitstallers
  • 08h00 – Inboek van Beeste: Angus,Brangus,Drakensberg
  •                 Bokke: Boerbokke
  •                 Hoenders: Verskeie Rasse
  •                 Honde
  • 10h00 – Kroeg in Vollasaal open
  • 11h30 –  Terrein inspeksie(Kabels.Algehele veiligheid en voorkoms van stalletjies 
  • 12h00 –  Stalletjies moet gereed wees
  • 12h00 – Open met Skriflesing en gebed  ds.Andre Smit
  • 12h00 – Stalletjies moet gereed wees.
  • 13h00 –  Ontmoet Gold Fm omroepers in Hoofarena
  • 13h00 – Ete
  • 14h00 – Boereverenigings aktiwiteite begin:
  •                Jukskei
  •                Toutrek
  •                4 x 4 Kompetisie
  •                Potjiekos 
  • 18h00 – Vollasaal Sluit vir Klanktoetse
  • 18h00 – Binne stalletjies sluit
  • 19h00 – Vertonersonthaal (Alle uitstallers)
  •                Wynand du Toit (Oud Recce) as Gasspreker
  • 19h30 – Vermaak begin in Vollasaal
  •                Pom Pom vertoning 
  •                Cheerleaders
  •                Rihette White
  •                Piet Pompies (oud lid van DJ OSSEWA)
  •                Vertoning met Franna
  •                Dans met DJ in Volla Saal
  • 23h00 – Kroeg in Vollasaal Sluit

Vrydag 31 Augustus 2018

  • 07h30 –  Kantoor open vir inskrywings vir Baba en kleuter, Sang en Mnr en Mej. Kompetisies
  • 07h30 – Musiek en versoeke deur Capital Sounds begin,onderhoude word gevoer met   
  •                uitstallers,vertoners,besighede,landbou,vermaak en aktiwiteite.
  • 08h00 – Perde aktiwiteite begin:
  •                 Sluit in Hackneys,Friesperde,Ry en Dryf klasse
  • 08h00 – Beeste,Hoenders begin deurlopend
  • 08h00 – Restaurante Open – Steakhouse en ander
  • 08h00 – NWKV Spoedskeer uitdunne voor Vollasaal
  • 08h00 – Plaaswerf open
  • 08h00 – Radiobeheerde vliegtuie deurlopend deur die dag
  • 08h30 – Deurlopende kunsuitstalling en Kindervermaak in Lindesaal A & B
  • 08h30 – Binne stalletjies open
  • 08h30 – Deurlopende kunsuitstalling en Kindervermaak in Lindesaal A & B
  • 09h00 – Open met Skriflesing en Gebed  ds Arno Kotze
  • 10h00 – Kroeg in Vollasaal open
  • 11h00 – Ramveiling by Skaap Kompleks
  • 13h00 – Ete
  • 13h00 – Ontmoet Gold Fm omroepers in Hoofarena
  • 14h00 – Boeboe (Liane Heyl) van Vetkoekpaleis kindervertoning in Vollasaal
  • 15h00 – Hannon Roadshow aangebied deur Ilse du Preez in Vollasaal
  • 16h00 – NWKV Spoedskeer se finale voor Vollasaal
  • 16h00 – Sterkman kompetisie in vierkant
  • 17h00 – Vollasaal Sluit vir klanktoetse
  • 18h00 – Vermaak in Vollasaal begin: MC Liane Heyl (Boeboe)
  •                Rinél
  •                Rihette White
  •                Steve Hofmeyr
  • 19h00 – Binne stalletjies sluit
  • 22h00 – Lekker vastrap met DJ voor Vollasaal
  • 23h00 – Kroeg in Vollasaal Sluit

Saterdag 1 September 2018

  • 06h00 – Fietsryers en hardlopers inskrywings by wegspringplek
  • 07h00 – Musiek deur Capital Sounds begin op terrein
  • 07h00 – Offroad run spring weg
  • 07h30 – Kantoor open,alle inskrywings kan gedoen word
  • 08h00 – Beeste Perde,Hoenders begin deurlopend
  • 08h00 – Restaurante open – Steakhouse en ander
  • 08h00 – Mountain bikes begin
  •                 Gholf slaan  af  by Bultfontein Gholfklub
  •                 Plaaswerf open , Windhonde
  •                 Radio beheerde vliegtuie
  • 08h30 – Binne Stalletjie sOpen
  • 08h30 – Baba en Kleuterkompetisie se inskrywings sluit
  • 08h30 – Trompoppies tree op in arena
  • 08h30 – Deurlopend kunsuitstalling en kindervermaak in Lindesaal B
  • 08h30 – Africa Offroad Racing
  • 09h00 – Opening met Skriflesing en gebed  ds Werner Viljoen
  • 09h00 – Bulletjie krieket en Poplap netbal vind plaas
  • 09h00 – Baba en Kleuterkompetisie vind plaas in Lindesaal B
  • 09h00    (Oggend by Ouetehuis ) Rihette,Boeboe en Rinél
  • 09h30 –  Sangkompetisie inskrywings sluit
  • 10h00 –  Kroeg in Vollasaal open
  • 10h00 –  Sang Kompetisie  vind plaas in Volla Saal
  • 10h00 –  Harley vertoning
  • 10h30 – Vernoeming van Perde Klubhuis
  • 11h00 –   Mnr/Mej: Koringblaar
  •                 Mielieblaar
  •                 Sonneblom
  •                 Boertjiefees se inskrywings sluit
  • 12h00 –  Alle Mnr en Mej Boertjiefees Uitdunne (Volla Saal)
  • 12h00 –  Sterkman kompetisie begin voor Vollasaal
  • 12h00 –  Trekker demonstrasies deur Senwes
  • 13h00 –  Ete
  • 13h00 – Volkspele voor Vollasaal
  • 14h00 –  Kindervertoning met Liane Heyl (BOEBOE) (Volla Saal)
  • 15h00 –  Mnr en Mej Boertjiees Finale (Volla Saal)
  • 15h00 –  Wenners van Sangkompetisie sing by Finale van Mnr en Mej Kompetisies (Volla Saal)
  • 17h00 – Vollasaal sluit vir Klanktoetse
  • 18h00 – Vermaak begin in Vollasaal met MC – Gerhard Odendaal
  •                Rihette White
  •                Rea le Roux
  •                Leroi Warren
  •                Pieter Smith
  •                Rinél
  •                Ray Dylan
  • 19h00 – Uitstallers mag begin opslaan en oppak
  • 22h30 – Vastrap met DJ tot 24h00
  • 23h00 – Kroeg sluit in Vollasaal
  • 24h00 – Alle verrigtinge sluit om 24h00

Sondag 2 September

09h30 – Afsluiting met sang en erediens in Bultfontein se Oosgemeente

Willie en Natasha Joubert kom kuier saam