BOERTJIEFEES PROGRAM 

Donderdag 30 Augustus 2018

  • 07h00 –  Musiek deur Capital Sounds op terrein
  • 07h30 –  Kantoor open vir inskrywings vir Baba en kleuter, Sang en Mnr en Mej. Kompetisies
  • 08h00 –  Voorbereiding van Binne en Buite uitstallers
  • 08h00 – Inboek van Beeste: Angus,Brangus,Drakensberg
  •                 Bokke: Boerbokke
  •                 Hoenders: Verskeie Rasse
  •                 Honde
  • 10h00 – Kroeg in Vollasaal open
  • 11h30 –  Terrein inspeksie(Kabels.Algehele veiligheid en voorkoms van stalletjies 
  • 12h00 –  Stalletjies moet gereed wees
  • 12h00 – Open met Skriflesing en gebed  ds.Andre Smit
  • 12h00 – Stalletjies moet gereed wees.
  • 13h00 –  Ontmoet Gold Fm omroepers in Hoofarena
  • 13h00 – Ete
  • 14h00 – Boereverenigings aktiwiteite begin:
  •                Jukskei
  •                Toutrek
  •                4 x 4 Kompetisie
  •                Potjiekos 
  • 18h00 – Vollasaal Sluit vir Klanktoetse
  • 18h00 – Binne stalletjies sluit
  • 19h00 – Vertonersonthaal (Alle uitstallers)
  •                Wynand du Toit (Oud Recce) as Gasspreker
  • 19h30 – Vermaak begin in Vollasaal
  •                Rihette White
  •                Piet Pompies (oud lid van DJ OSSEWA
  •                Dans met DJ in Volla Saal
  • 23h00 – Kroeg in Vollasaal Sluit

Vrydag 30 Augustus 2018

  • 07h30 –  Kantoor open vir inskrywings vir Baba en kleuter, Sang en Mnr en Mej. Kompetisies
  • 07h30 – Musiek en versoeke deur Capital Sounds begin,onderhoude word gevoer met   
  •                uitstallers,vertoners,besighede,landbou,vermaak en aktiwiteite.
  • 08h00 – Perde aktiwiteite begin:
  •                 Sluit in Hackneys,Friesperde,Ry en Dryf klasse
  • 08h00 – Beeste,Hoenders begin deurlopend
  • 08h00 – Restaurante Open – Steakhouse en ander
  • 08h00 – NWKV Spoedskeer uitdunne voor Vollasaal
  • 08h00 – Plaaswerf open
  • 08h00 – Radiobeheerde vliegtuie deurlopend deur die dag
  • 08h30 – Deurlopende kunsuitstalling en Kindervermaak in Lindesaal A & B
  • 08h30 – Binne stalletjies open
  • 08h30 – Deurlopende kunsuitstalling en Kindervermaak in Lindesaal A & B
  • 09h00 – Open met Skriflesing en Gebed  ds Arno Kotze
  • 10h00 – Kroeg in Vollasaal open
  • 11h00 – Ramveiling by Skaap Kompleks
  • 13h00 – Ete
  • 13h00 – Ontmoet Gold Fm omroepers in Hoofarena
  • 14h00 – Boeboe (Liane Heyl) van Vetkoekpaleis kindervertoning in Vollasaal
  • 15h00 – Hannon Roadshow aangebied deur Ilse du Preez in Vollasaal
  • 16h00 – NWKV Spoedskeer se finale voor Vollasaal
  • 16h00 – Sterkman kompetisie in vierkant
  • 17h00 – Vollasaal Sluit vir klanktoetse
  • 18h00 – Vermaak in Vollasaal begin: MC Liane Heyl (Boeboe)
  •                Rinél
  •                Rihette White
  •                Steve Hofmeyr
  • 19h00 – Binne stalletjies sluit
  • 22h00 – Lekker vastrap met DJ voor Vollasaal
  • 23h00 – Kroeg in Vollasaal Sluit

Saterdag 1 September 2018

  • 06h00 – Fietsryers en hardlopers inskrywings by wegspringplek
  • 07h00 – Musiek deur Capital Sounds begin op terrein
  • 07h00 – Offroad run spring weg
  • 07h30 – Kantoor open,alle inskrywings kan gedoen word
  • 08h00 – Beeste Perde,Hoenders begin deurlopend
  • 08h00 – Restaurante open – Steakhouse en ander
  • 08h00 – Mountain bikes begin
  •                 Gholf slaan  af  by Bultfontein Gholfklub
  •                 Plaaswerf open , Windhonde
  •                 Radio beheerde vliegtuie
  • 08h30 – Binne Stalletjie sOpen
  • 08h30 – Baba en Kleuterkompetisie se inskrywings sluit
  • 08h30 – Trompoppies tree op in arena
  • 08h30 – Deurlopend kunsuitstalling en kindervermaak in Lindesaal B
  • 08h30 – Africa Offroad Racing
  • 09h00 – Opening met Skriflesing en gebed  ds Werner Viljoen
  • 09h00 – Bulletjie krieket en Poplap netbal vind plaas
  • 09h00 – Baba en Kleuterkompetisie vind plaas in Lindesaal B
  • 09h00    (Oggend by Ouetehuis ) Rihette,Boeboe en Rinél
  • 09h30 –  Sangkompetisie inskrywings sluit
  • 10h00 –  Kroeg in Vollasaal open
  • 10h00 –  Sang Kompetisie  vind plaas in Volla Saal
  • 10h00 –  Harley vertoning
  • 10h30 – Vernoeming van Perde Klubhuis
  • 11h00 –   Mnr/Mej: Koringblaar
  •                 Mielieblaar
  •                 Sonneblom
  •                 Boertjiefees se inskrywings sluit
  • 12h00 –  Alle Mnr en Mej Boertjiefees Uitdunne (Volla Saal)
  • 12h00 –  Sterkman kompetisie begin voor Vollasaal
  • 12h00 –  Trekker demonstrasies deur Senwes
  • 13h00 –  Ete
  • 13h00 – Volkspele voor Vollasaal
  • 14h00 –  Kindervertoning met Liane Heyl (BOEBOE) (Volla Saal)
  • 15h00 –  Mnr en Mej Boertjiees Finale (Volla Saal)
  • 15h00 –  Wenners van Sangkompetisie sing by Finale van Mnr en Mej Kompetisies (Volla Saal)
  • 17h00 – Vollasaal sluit vir Klanktoetse
  • 18h00 – Vermaak begin in Vollasaal met MC – Gerhard Odendaal
  •                Rihette White
  •                Rea le Roux
  •                Leroi Warren
  •                Pieter Smith
  •                Rinél
  •                Ray Dylan
  • 19h00 – Uitstallers mag begin opslaan en oppak
  • 22h30 – Vastrap met DJ tot 24h00
  • 23h00 – Kroeg sluit in Vollasaal
  • 24h00 – Alle verrigtinge sluit om 24h00

Sondag 2 September

09h30 – Afsluiting met sang en erediens in Bultfontein se Oosgemeente

Willie en Natasha Joubert kom kuier saam